Decemberi programjaink az Ófalusi tagóvodában

A december első hetében izgatottan vártuk a kedves Mikulást,

December 6.-án meg is érkezett  az óvodánkba. Minden csoportot külön meglátogatott a gyerekek nagy örömére.

Ezt követően a Süni csoportba is összegyűltünk közösen a Télapóval ,ahol a csoportok elmondták a megtanult kis versikéiket . Majd mindenki megkapta várva várt ajándékát,  amit  hazavittek. A délelőttöt közös mesefilm nézéssel zártuk.

December második hetében  adventi nyitott napot tartottunk, amin a szülők is részt vehettek.

Különböző  kézműves  tevékenységekkel foglalkoztunk, csoportokon belül.

Valahol fenyődíszek készültek,  volt ahol mézeskalácsot sütöttek.

Mindenütt  érezhető volt a Karácsony meghitt hangulata.  A gyerekek is és a

szülők is kellemes élményekkel gazdagodva tértek haza erről a kellemes délelőttről.

A hónapot a legmeghittebb Ünnepünkre hangolódva  zártuk, ezen a héten közösen díszítettük a fenyőfáinkat csoportokon belül, valamint   ajándékokat készítettünk.

Sok próba és előkészületek után a négy csoport nagyobb gyermekei előadták betlehemi

műsorukat, majd minden csoport külön elmondta a saját karácsonyi versét.

Majd együtt énekeltük a Kiskarácsonyt és a Hóembernek se keze se lába c. dalocskákat.

Végül mindenki elvonult a saját csoportjába, ahol megnézték mit hozott a Jézus a fa alá.

Nagy örömmel bontogatták a csoport ajándékait.

További képek a Galériában: