Érdi Kincses Óvoda, Edit utca - A Magyar Népmese napja: Anya mesélj!

2005. óta a Magyar Olvasótársaság felhívására szeptember 30. Benedek Elek születésnapjának tiszteletére a Népmese Napja lett.

Célja, hogy nagyobb figyelmet fordítsunk a népi eredetű mesékre, mondákra. A népi kultúra gazdag világából tudatosan válogatva leginkább a népmeséken keresztül tudunk értékeket közvetíteni és átadni a gyerekeknek.

Óvodánkban idén a népmesét más szemszögből közelítettük meg, „Anya, mesélj!” programunkkal. A Népmese Napjának hetében délelőtt bejöhettek az óvodába az anyukák, nagymamák mesét olvasni és kipróbálhatták, milyen érzés csillogó szemű gyerekeket a mese birodalmába repíteni. Minden csoportból akadt 2-3 jelentkező, aki izgalommal telve készült egy-egy népmesével a gyerekeknek. Az ovisok is izgalommal várták, kinek az anyukája érkezik, és milyen mesét hoz.

Elhangzottak többek közt a teljesség igénye nélkül:

Tündérszép Ilona és Árgyélus

Térdszéli Katica

Együgyű Misó

A kevély kiskakas

A három kismalac

A brémai muzsikusok

A szegény ember állatai

Dióbél királykisasszony

Sok esetben közös barkácsolással végződött a mesedélelőtt - a mesék egy-egy szereplője papírból, kukoricacsutkából vagy rajzolva is elkészült.

Ez a kezdeményezésünk sikeresnek mondható és a jövőben is folytatni szeretnénk.

A helyes példamutatás a legerősebb eszköz a kezünkben, ezért a szülőket is arra buzdítjuk, sokat meséljenek, olvassanak a gyerekeknek, hogy a könyvek szeretete természetes legyen számukra már kicsi korban is.

Kiemelt célunk, hogy óvodásainkból idővel olvasni szerető gyerekek, fiatalok, majd felnőttek váljanak.

Kincses Óvoda Edit utca
Mészáros Éva