Érdi Kincses Óvoda, Edit utca - Kertrendezés szülői összefogással

Kihasználtuk a szép időt és a takarítás világnapja alkalmából kertrendezést szerveztünk, amelyben lelkes segítőink voltak a szülők.

A Takarítás Világnapja alkalmából kertalakítással egybekötött takarítást, udvarrendezést terveztünk. Ehhez a nagy munkához a szülők segítségét is kértük. Hetekkel előbb megindult a szervezés. Ötleteltünk, hogyan miképpen alakítsuk át az előkertet, milyen anyagok, szerszámok szükségesek hozzá, ki, mit tud hozni.

Október 2-án, szombaton egymás után érkeztek az anyukák és apukák szerszámokkal, lelkesedéssel felszerelkezve. Megbeszéltük, milyen munkákat szeretnénk, szétosztottuk a feladatokat és megindult a sürgölődés. Csattogtak a metszőollók, koppant a csákány, szorgalmasan telt a talicska a kiásott földdel. Az ügyes apukák letelepítették a félköríves támfalköveket, kiásták a mini kerti tó helyét, elhordták a földet a magas ágyásokba.

Az anyukák és óvodai dolgozók összeseperték a faleveleket, kipakolták és szépen rendbe tették az udvari játéktárolót. Fellazították a játékok alatt a homokot és a homokozó is felfrissült. Lefestették a virágtároló hordókat, amit rögtön be is ültettünk növényekkel.

A rengeteg szorgos kéz pár óra alatt csodát tett, és a     rendezetlen előkertből egy mesés kert alapjait teremtette  meg.

Ezúton is köszönöm a kolléganők és a szülők lelkes és   szorgos munkáját. Még egy kis rendezkedéssel elkészül a  mezítlábas ösvényünk is és igazi madárbarát kert lesz a   régi előkert helyén.

Mészáros Éva

Címkék: