Érdi Kincses Óvoda Ófalusi tagóvodája- Szeptemberi híreink

Nevelési évünk a beszoktatással kezdődött. Ez idő alatt az udvari és csoportszobai tevékenységek mellett tanulmányi sétát is terveztünk, ezzel is igyekeztünk a beszoktatást könnyebbé és érdekesebbé tenni a gyermekek számára.

Sétáink során a gyermekek megismerték óvodánk környékét, helyi nevezetességeket. Emellett az udvari játéktevékenység során lehetőségük nyílt az óvoda többi csoportjával is megismerkedni és a közös játékra.

Csoporton belül folyamatos szemléltetés és magyarázat mellett megismerték a csoportszobájukat, saját és társaik óvodai jelét. Hamar elsajátították heti és napirendünket, amit be is tartanak.

Szeptember 16-án Takarítási Világnapot tartottunk, melynek keretében minden csoport az óvoda udvarát és az óvoda előkertjét rendezte.  Az év folyamán a gyerekek mindig nagyon élvezik a gyerekszerszámokkal való tevékenykedést, melynek során használhatnak gyerek talicskát, kis lombsöprűt és gereblyét. Ez rendszeres programunk, minden évben megtartjuk. Kiemelt figyelmet fordítunk a környezettudatos szemlélet erősítésére, például a komposztáló helyes használatának bemutatását a közös tevékenység során.

A gyermekek az óvoda területén a kesztyűvel összegyűjtött szemetet a megfelelő szelektív hulladékgyűjtőbe helyezték. A szelektív hulladékgyűjtés már szokássá vált számukra.

Szeptember 22-én került sor Bölöni Réka báb előadására. Az előadás folyamán két mesét mutatott be a gyerekeknek az előadó: A három kismalac és a farkas és A három kívánság . A már jól ismert előadót nagyon szeretik a gyerekek, az előadó által mesébe invitált gyerekek élvezettel vettek részt a mese alakításában, a szereplésben. A cselekmény alatt több vicces jelenet is kialakult a gyerekek nagy örömére, például a farkas, ahogyan kergette a malackákat, stb. Az előadóművész saját készítésű bábjai, melyek a titokzatos meseládájából kerültek elő, nagyon motiválja a gyerekeket. Hasonló meseszínházunk az év során többször is lesz.

Minden évben idén is megrendeztük Szüreti mulatságunkat szeptember 23-án, melyen a gyerekek  szüleit és régi óvodásokat is szívesen láttunk. A résztvevőkkel megismertettük a szőlő felhasználását, a must készítés folyamatát. Megismerték a hagyományos darálót, présgépet. Nem csupán szemlélőként vettek részt az eseményen, hanem ki is próbálták ezeket az eszközöket, így tevékenykedtetés által is szereztek saját élményű ismereteket. A gyerekek hatalmas érdeklődéssel és örömmel vettek a munkafolyamatokban részt. A művelet végén természetesen meg is kóstolhatták a mustot. Ezen a délelőttön a mustkészítés mellett kézműves tevékenységeken is részt vehettek a gyerekek és a szülők. A kézműveskedés témája a szüret témáját öleli fel.

További képek galériánkban megtekinthetők: