Eredményekben gazdag november

Az Érdi Kincses Óvoda 2022 novemberében három elismerésben részesült pályázati eredményei alapján. Örömmel adunk hírt arról, hogy az Érdi Kincses Óvoda székhelye (Edit utca 3.) és az Érdi Kincses Óvoda Ófalusi Tagóvodája elnyerte a Zöld Óvoda címet. Kollégáink lelkiismeretesen és lelkesen, az elektronikus feltöltés akadályait hatékonyan leküzdve sikeresen nyújtottak be pályázati anyagot Zöld Óvoda cím elnyerésére. Ez mellett az Érdi Kincses Óvoda és tagóvodái sikert arattak egy gyermekvédelmi pályázaton is.

Zöld Óvoda pályázat

Az Érdi Kincses Óvoda székhelye a lakótelep közepén egy „Zöld sziget” a gyermekek számára. Pedagógiai programunk a környezettudatos nevelés köré épül. Szeretnénk, ha az óvodásaink megismernék, szeretnék, tisztelnék és óvnák a természetet, a természeti értékeket. Ennek érdekében biztosítjuk a megfelelő időt, helyet és eszközöket a spontán és szervezett tapasztalat-és ismeretszerzésre.  Séták, kirándulások, az udvari tevékenység közben megfigyeljük a természetes környezet változásait, az időjárás hatásait a növényekre, állatokra. Az összegyűjtött terméseket, magokat, leveleket felhasználjuk a gyermekek számára szervezett tevékenységeinkhez. Ellátogatunk a közeli kiskertekbe, piacra, a megvásárolt gyümölcsökből, zöldségekből salátákat, kompótot, befőtteket, savanyúságot készítünk.

Csoportjainkban természet-illetve élősarkot alakítottunk ki. A gyerekek megismerkedhetnek a magvak csíráztatásával, növények hajtatásával. Kísérleteket végzünk, hogy milyen hatása van a növényekre a különböző környezeti tényezőknek. Folyosónkon interaktív fal teszi lehetővé, hogy a gyerekek közelebbről is megtapasztalják a természetes környezet tárgyait, eszközeit. Ezeket évszakoknak, különböző aktualitásoknak megfelelőn változtatjuk, cseréljük pl. kőzetek, ásványi anyagok, kagylógyűjtemény, természeti képződmények; madárfészek kihelyezése; rovarok, bogarak nagyítóval való megfigyelése, egy kisebb polcon természettel, állatokkal kapcsolatos könyvek folyamatos cseréje történik.

Magaságyások kialakításával lehetővé tesszük, hogy a gyerekek megismerjék a növények ültetését, fejlődését, gondozását, ezekhez gyermekméretű kerti szerszámokat biztosítunk. a szülőkkel, gyerekekkel közös programként udvari nagytakarítást szervezünk. Törekszünk a természetes és újrahasznosított anyagok használatára óvodánk dekorációinak elkészítésében, a csoportokban is szelektíven gyűjtjük a hulladékot, valamint törekszünk az energia és anyagtakarékosságra.

Az állatok védelmét, megóvását is fontosnak tartjuk, ezért az Állatok Világnapja alkalmából „kisállat bemutatót” szervezünk, amikor a gyerekek testközelből ismerkedhetnek meg az otthonokban tartható állatokkal. Az óvoda udvarán madáretetőket, madárodúkat, madáritatókat helyezünk ki. 2022-ben ennek eredményeként az Állatbarát óvoda címet is elnyertük.

Ezúton is köszönöm minden résztvevő aktív és lelkes munkáját!

Címkék:
Kincses Óvoda zöld hírek