Föld Napja az Edit utcában

A Föld napja mozgalom egyik jelmondata: „Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot?”

Óvodánk is pont ezt a gondolkodásmódot követi, mert változtatni csak úgy lehet, ha formáljuk a gyerekek természethez, környezethez való viszonyát. Épp ezért tartjuk szívügyünknek április 22-ét, amikor óvodásaink még inkább a környezetvédelem felé fordulnak.

Minden csoportunk kivette részét a föld napi tevékenységekből. A Napraforgós kiscsoportosaink a csoportszobában a szelektív szemétgyűjtést gyakorolták a szelektív kukákkal. A Liliomos gyerekek a Földünket, mint a világűr részét egy érdekes festési technikával ábrázolták. A Hóvirágosok a kollázs technikát választották.

Gyönyörű tematikus dekoráció is készült az óvoda főbejáratánál, amiben minden érkező napokig gyönyörködhetett.

Mészáros Éva óvodapedagógus

További képek a Galériában : https://www.kincsesovoda.hu/galeria/