Itt a farsang, áll a bál- Farsangi mulatság az Edit utcában

Óvodásaink életében különösen várt esemény a farsangi időszak, melynek kezdete vízkereszttől hamvazószerdáig tart. Felidéztük az év során megismert tréfás mondókákat, gyermekdalokat, farsangi rigmusokat. Beszélgettünk a farsangi népszokásokról, hagyományokról, a télűző ünnepről. Ez az időszak a mókázásnak, a vidámságnak, a táncos mulatozásnak az ideje.

Színes tevékenységkínálat által igyekeztünk a gyermekek számára az adott téma minél komplexebb, sokoldalúbb feldolgozására. Ilyenkor valamennyi nevelési területünk, tevékenységünk ehhez kapcsolódik. A gyerekek változatos technikákkal ismerkedve, sok szép színt alkalmazva készítettek álarcokat, bohócokat. Előtérbe kerültek a bolondos mesék, de a versek, mondókák, csúfolódók, népi gyermekjátékok, dalok is a farsang hangulatát idézték. Nagyobb szerephez jutottak a csoport életébe a hangszerek, melyekkel szívesen kísérték az éneküket, mondókáink ritmusát. A közös zenekar kialakítása a gyermekek egyik kedvenc tevékenysége, hiszen ezzel jó nagy zajt lehet csapni. Gyakoroltuk a különböző tánclépéseket, hiszen készültünk a bálra. A szabadjáték-tevékenységük során egyébként is gyakran nyúlnak jelmezek és kiegészítők után a gyermekek, de ez az időszak még inkább megmozgatta fantáziájukat és kreativitásukat.

A gyermekek egyik délelőtt beöltöztek az általuk kiválasztott jelmezbe, más ruhájába, „bőrébe” bújni, nagyon izgalmas elfoglaltság, ami alól természetesen mi, felnőttek. sem voltunk kivételek, a gyermekek nagy örömére. Számos ügyességi játékkal, versengéssel színesítettük a gyerekek délelőttjét, melyek a képességeiket is sokoldalúan fejlesztették. Az ötletes jelmezek mesés világba repítették a viselőiket ezen a szép farsangi délelőttön, mely minden gyermeknek emlékezetes marad.

A környezettudatos szemléletmód, a természet szeretete, az állatok védelme kiemelkedő szerepet kap óvodánkban. Mindezt nem lehet könyvekből megtanulni, tanítani. Az élménynyújtás, a tapasztalatszerzés, a tevékenykedés a legjobb módszer arra, hogy az óvodás gyermekek az állatokkal közeli kapcsolatba kerüljenek, ezáltal kialakuljon bennük a szeretet, gondoskodás, védelem érzése.

Biróné Seress Erzsébet óvodapedagógus

További képek a Galériában:https://www.kincsesovoda.hu/galeria/