Liba nap a Harkály tagóvodában

Óvodánkban a Márton-nap egyike azon kedvelt jeles napoknak, amit a gyermekek, szülők egyaránt minden évben nagyon várnak.

Idén ismét megrendezésre kerültek óvodánkban a „Márton napi mulatságok.” Már október közepétől folyamatosan beszélgettünk a Márton-legendáról, megismertettük a gyermekeket Szent-Márton püspök élettörténetével, a személyét övező különböző mesés történetekkel, a nevéhez fűződő népszokásokkal, hiedelmekkel.

Márton-napi fénymenetet tartottunk, így Szent Márton fényei ismét beragyogták az óvodánk udvarát. Sötétedés után meggyújtottuk a lámpásainkat és a gyerekekkel együtt énekekkel, versekkel, mondókákkal hirdettük Szent Márton ünnepének örömét. A fény a lámpások meggyújtásával egyre növekedett, mígnem egy hosszú fényfüzérré állt össze. E hagyomány felelevenítésével reméljük, hogy sikerült a szívekben is fényt, melegséget gyújtani. A délután végén meleg citromos teával és lila hagymás libazsíros kenyérrel vendégeltük meg a gyermekeket és szülőket, hiszen „Aki libát nem eszik, egész évben éhezik! Az óvoda és a családok jó kapcsolata mindig pozitívan hat az óvodapedagógusok és gyerekek közötti kapcsolatokra is. Ez az ünnep nem csak arra jó, hogy a gyerekek tudását bővítse, hanem arra is megfelelő alkalom, hogy összehozza egy délutánra a közösséget. A közös programok ereje mindig hatásos, értékközvetítő.

Orbán Enikő óvodapedagógus

További képek megtekinthetők a Galériában: