Márton-napi vigasságok a Tündért tagóvodában

November 11-e Márton-nap. Óvodánkban ezen a héten a Márton-napi szokásokat elevenítettük fel.

Csoportos szinten a gyerekek megismerhették Szent Márton történetét és még inkább kihangsúlyozzuk a jó cselekedetek, a jó szívűség és az egymás megsegítésének fontosságát. Libás dalokat és mondókákat tanulunk, körjátékokat játszunk, a csoportokban pedig számos kisliba és Márton-napi mécses készül, mely szintén Szent Márton legendájának emlékéhez köthető, és amely a jó cselekedeteket jelképező fényt szeretné eljuttatni mindenkihez. A hagyományokhoz híven Márton-napi mulatságot is tartottunk, ahol az óvodánkba látogató, zenés-dalos előadónak köszönhetően tényleg a ludaké és a gyerekeké volt a főszerep. A gyerekek kedvükre táncolhattak, énekelhettek és még inkább elmerülhettek a Márton-napi libás szokásokban. Mindezen programok és tevékenységek segítik a gyermekeket, hogy megismerkedhessenek a régi hagyományokkal, mélyítsék nyelvi ismereteiket és érzelmileg gazdagítsák őket.

További képek a Galériában: