Ófalusi tagóvoda- Októberi programjaink

A napos október kedvezett a szabadtéri programoknak.

Ebben a hónapban első alkalommal az állatok világnapjával ismertettük meg a gyerekeket. Ezen a héten nagyon sokat beszélgettünk az állatvilág sokféleségéről,életviteléről és annak védelméről.Ismeretszerzési sétánk folyamán , sok házi állatot figyeltünk meg.  Az óvodánk környékén több lakóház udvarán megfigyelhetőek többek között: baromfiak,nyúlak, kecskék, lovak, tehenek, malacok, valamint cicák,kutyák .A gyerekek között is akadnak olyan családok, ahol főként állattenyésztéssel foglalkoznak. Nagy érdeklődést mutattak irányukba, megetették, megitatták őket.

A héten kézműveskedtünk, mindenki elkészíthette kedvenc állatkáját, különböző technikai ötletekkel. Nagy lelkesedéssel készítették munkáikat.

Mivel a séta óvodai életünk folyamatos része, igyekeztünk minél többrétű tapasztalatszerzést biztosítani a gyerekek számára. A jó időt kihasználva sok természeti helyet meglátogattunk a faluhatárain belül. Ilyenkor sok ismerettel gazdagodtak a gyerekek, az őket körülvevő természet csodáiról. Nagyon örültek a hosszan tartó meleg napsütötte időnek, amit önfeledten élveztek. A séták során megismerték a minket körülvevő fákat és azok terméseit, amit nagy igyekezettel gyűjtögettek is. A természet kincseit, a tevékenységeink során felhasználunk, sokrétűen tudjuk ezeket alkalmazni.

Október 11.-én mese előadáson vettek részt gyermekeink. A mese címe: Nyonyó az erdei tündér lekvárt főz.

Az előadás során az előadó folyamatosan bevonta a gyermekeket a történetbe, amin mindenki szívesen és örömmel vett részt. Saját készítésű bábokkal kápráztatta el a gyerekeket, melyeket megfoghattak, kipróbálhattak. Az előadás folyamán több énekkel és hangszerrel ismerkedhettek meg a gyermekek. Ügyesen dramatizálták a nagyobbak a mese tartalmát.

Házilag készítettünk floráriumokat, közösen a gyerekekkel, a növényeket az óvodánk rendelte. Befőttes üvegbe és kis akváriumba ültettünk páfrányt, mohát és csipkeharasztot. Meleg helyen tároljuk a radiátor felett és vízpermettel tartjuk nedvesen. Odafigyelünk, hogy közvetlen nap ne érje. A floráriumok gyönyörű díszei mind a négy csoportszobának.

További képek megtekinthetők: