„Szeresd a fát!” avagy Madarak és Fák napja az Érdi Kincses Óvoda Edit utcai tagóvodájában

Tagóvodánk, mint minden évben, idén is különös figyelmet szentelt ennek a jeles napnak. Csoportjaink, a gyermekek életkorának megfelelő szinten készültek verssel, vizuális tevékenységgel. Célunk, hogy felhívjuk a figyelmet a fák védelmére, és erősítsük óvodásainkban az állatok iránti szeretetet és felelősséget.

A kisebbek fákat, madárfészket készítettek. A nagyobbak madarakat, és karjuk átrajzolásával elkészítették az ölelő karokat, melyekkel átölelték az óvoda udvarán lévő fákat. A tevékenységeknél előnybe helyeztük az újrahasznosítható anyagok felhasználását.

A Napraforgó csoport az Érdi Földrajzi Múzeum szervezésében játékos interaktív foglalkozáson vett részt, amely a „Madarat tolláról” címet viselte és a témája a Madarak és Fák Napja volt. Fekete-Mácsai Anetta, a múzeum igazgatóhelyettese az Érden fellelhető madárfajtákból összeállított kiállításon végigkalauzolta a gyerekeket és rengeteg érdekességet mesélt. A foglalkozás kézműves tevékenységgel zárult, mindenki elkészíthette papírból a tojásból kikelő madárfiókáját.

A jeles napon az óvoda udvarán a csoportok közös, játékos „versenyeken”, feladatokon keresztül ismételték, erősítették meg ismereteiket a témakörben.
Élménydús és tanulságos hetet zártunk.

„Szeresd a fát, hisz ő is érez,
Szép gyöngén nyúlj a leveléhez;
Ágát ne törd, lombját ne tépjed,
Hagyd annak, ami: épnek, szépnek,
Ne bántsd a fát!”

(Benedek Elek: Szeresd a fát)