Takarítási Világnap, avagy őszi kerttakarítás az Érdi Kincses Óvodában

A Világméretű takarítási akció Ausztráliából indult 1989-ben, mikor egy vitorlásverseny során az egyik versenyző, Ian Kiernan, teljesen felháborodott a szemetes óceánon és parton. Ennek hatására ő szervezte meg az első takarítást a sydney-i kikötőben és környékén.Jelszava: Gondolkodj világméretekben és cselekedj otthon!

Magát a Takarítási Világnapot hivatalosan először 1992-ben hirdették meg az ENSZ Környezetvédelmi Programja (UNEP) keretén belül és azóta minden év szeptemberének harmadik szombatján rendezik meg.

Óvodánkban is immáron sokadszorra hirdettük meg, szeptember 24.-re a szülők körében is.

Az óvoda dolgozói és a kis létszámú, de lelkes szülői csapat reggel 8-kor már szorgoskodott.

Lecsiszoltuk az udvari játékokat - az önkormányzat és a költségvetésből finanszírozott festékekkel- lefestettük. Az erős apukák felásták a homokozókat, és fellazították a játékok alatti az esési felületül szolgáló homokot is. Az anyukák gazoltak, festettek, söpörtek. Az óvodai dolgozói rendbe tették az előkertet, újabb növényeket ültettek és megszépítették a bejáratot is. Aktívan részt vettek a csiszolási és festési munkálatokban is.

A szorgos kezek eredményeként egy tiszta, felújított játszókert várja hétfőn az óvodásokat.

Köszönet minden résztvevőnek!

További képek galériánkban megtekinthetők: