Tállya Tagóvoda - Egy izgalmas délelőtt a Tállya úti óvodában

November 22-én bogár és hüllő bemutató volt az óvodánkban.

A gyerekek nagyon izgatottak voltak, nagyon várták ezt a napot. Megelőzően hétfőn a csoportokban beszélgettünk a hüllőkről, bogarakról. Terráriumot készítettünk és ismeretterjesztő könyveket nézegettünk. A gyerekek beszámoltak élményeikről. Többen mesélték, hogy az állatkertben, Tropicariumban, állatkereskedésekben már találkoztak hüllőkkel, bogarakkal. A Róka csoportban egy kisfiú beszámolt arról, hogy nekik négy teknősük és kaméleonjuk is van a sok madár és a három kutya mellett.

Az állatgondozó mindhárom csoportban külön-külön mutatta be az állatokat: csótányt, skorpiót, görög teknőst, varánuszt és kígyót hozott. Mesélt a táplálkozásukról, szaporodásukról, élőhelyükről. Az asztalokra, a gyerekek elé tette az állatokat, ahol közelről megfigyelhették külsőjüket, mozgásukat. Nagyon bátrak voltak a gyerekek, többen megfogták, megsimogatták őket, kivéve a skorpiót. Elővigyázatosságból nem vette ki a dobozból, de az asztalra téve közelről is szemügyre vehették. Kettő-három kisgyerek félt egy kicsit ezektől az állatoktól, de megnyugtattuk őket, mellettük voltunk. Ennek ellenére ők is érdeklődve, kíváncsian nézték a bemutatót. Egy kislány ment át másik csoportba, ő nem akarta látni ezeket a különleges állatokat. A legnagyobb sikert a teknős és a kígyó (Boa) aratta. Körülbelül 2 m 20 cm hosszú volt. Nagyon tetszett a gyerekeknek, ahogy tekeredett az asztalon. El is énekeltük ,,Tekeredik a kígyó” és a ,,Kis, kis kígyó” című dalt. A látott állatokat ábrázoló színezőket színezgettünk utána és beszélgettünk a történtekről. Sok élménnyel, izgalommal telt el ez a délelőtt.

Ádámné Bokros Márta – Kis róka csoport

További képek a galériában: