Tállya Tagóvoda - Könyvtárban szerzett élménybeszámoló

A magyar kultúra napja (január 22.) alkalmából a Süni csoport az óvodához közeli Jószomszédság könyvtárba látogatott el.

Csoportunkat az idei nevelési évben már másodjára fogadták itt, így sem a környezet, sem a könyvtáros Marika néni nem volt idegen a gyerekek számára.
A könyvtár ezen a napon csak számunkra nyitott ki, Marika néni pedig lelkesen készült, hogy előadásával az óvodásainknak maradandó élményt nyújtson.

A foglalkozás a tél hangulatát idézte. Elsőként az állatok téli időjáráshoz való alkalmazkodását mutatta be a gyerekek interaktív részvételével.
Ezt követően Brigitte Weninger által írt Medvepapa új ágya című mesét hallgathattuk meg képekkel illusztrálva.

Téli hangulatú dalokat hallgathattunk, majd egy játék következett, amikor is lavina hangra fedezékbe kellett húzódni, ami ez esetben a könyvtár masszív asztalai alatt voltak.
Újabb téli mesét hallhattunk, szintén Brigitte Weninger nyomán. A téli szánkózás címűt.
A képzelőerőnk és egy hosszú csomózott kötél segítségével egy hatalmas szánkózásban is részünk volt. Székek voltak a hóbuckák, amiket ki kellet kerülni, és biztos vagyok benne, hogy minden óvodásom néhány pillanatra valóban havas domboldalon síklott lefelé, boldogsággal a szívében.
Legnagyobb sikere a papírgalacsinokkal való hógolyózásnak volt, amit óvodásaink alig akartak abbahagyni, mivel a hógolyó csata izgalma mindenkit magával ragadott.
Két verset is hallhattunk: Mentovics Éva: Hóember és Nyulász Péter: Farsang.

A foglalkozás utolsó részében a gyerekek farsangi mókázásban vehettek részt. Állatképes maszkokat választhattak, és abban vidámkodhattak, mulatozhattak ott tartózkodásunk hátralevő részében.
A könyvtárlátogatás sikere és emlékezetes élménye egyértelműen Marika néni lelkesedésének és kedvességének köszönhető, akiben egy nagyszerű óvodapedagógus veszett el, cserében viszont egy szenzációs sokoldalú könyvtárost kapott az érdiek közössége.
A több mint egy órás, élménydús komplex foglalkozásért igen hálásak vagyunk, és reméljük máskor is lesz részünk hasonló élményben.

Dakó Hajnal – Süni csoport

Címkék: