Ünnep a Tállya Tagóvodában

A jeles napok megünneplése fontos óvodánk életében. Így van ez az 1848. március 15-i forradalomról való megemlékezés kapcsán is.

A csoportokban versekkel, dalokkal, indulókkal készültünk az ünnepre. Várakat, zászlókat, kokárdákat, népi motívumos színezőket festettek, készítettek a gyerekek.

Megismerkedhettek a gyerekek történelmi alakokkal, hősökkel, a nemzeti ünnep jelképeivel.

Március 14-én a gyerekek fekete-fehér, kokárdával díszített ünneplő ruhában érkeztek meg reggel. A csoportszobákban katonás játékokat játszottunk, meneteltünk, huszár kalapokat, pártákat készítettünk, piros-fehér-zöld tulipánokat festettünk.

A nap során meglátogattuk a Tállya-Topoly utca kereszteződésében található 1848-as emlékművet. Itt megemlékeztünk a forradalom hőseiről, elszavaltuk a Nemzeti dalt, elénekeltük a megtanult dalokat, ezzel is megalapozva a szülőföld, a haza szeretetét.

A megemlékezés végén a gyerekek az emlékműnél elhelyezték az erre az alkalomra festett zászlókat, kokárdákat, tulipánokat.

Némethné Teisenhoffer Valéria – Süni csoport

További képek a Galériában: https://www.kincsesovoda.hu/galeria-tallya/