Ünnepi készülődés a Kutyavári tagóvodában

A decemberi hónap az óvodában talán az egyik legizgalmasabb hónap a gyermekek számára. Decemberben sok a tennivaló, a készülődés mindennapi feladat, a várakozás a közelgő eseményekre, izgalmakkal teli.

Az ünnepi hangulat már elsejétől átjárja az óvoda épületét. Megkezdődik az adventi időszak. Minden csoportban adventi koszorú kerül ki az asztalra, legtöbb esetben gyermekekkel együtt készítve az újrahasznosítás jegyében. Természetes anyagok felhasználása mellett fontos szempont itt is az újra hasznosítható anyagok felhasználása.

December második hetében érkezett a Mikulás óvodánkba. Az idei évben rendhagyó módon. A gyermekek a pedagógusok által előadott verses mese – Jankovics Éva, Télapó az erdőben című- elődását nézhették meg a tornateremben, amiben maga a Télapó is szerepelt. A szerep előtt az ablakokba rejtette a gyermekek számára az ajándékcsomagokat. A csomagok összeállításában a szülői munkaközösség tagjai vállaltak szerepet, melyet ez úton is köszönünk szépen. A csomagok tartalmánál odafigyeltek, hogy egészséges csemege is kerüljön bele (narancs, alma, mogyoró).

Az előadás nagy sikert aratott és a műsor után nagy éljenzés, öröm kiálltások hallatszottak ki a csoportszobákból, mikor megtalálták a meglepetéseket az ablakokba a gyermekek.

A bejáratnál minden évben kihelyezzük a Mikulás postaládáját. Ebbe dobhatják bele levelüket a Mikulásnak. Minden évben nagy sikert arat.

Az adventi időszakban minden nap a csoportok mellett elhaladva különféle szebbnél szebb karácsonyi dalok, versek és kedves mesék szűrődnek ki a folyosókra.

A folyosókon lévő dekorációk, a csoportszobákban lévő kandallók és adventi koszorúk, karácsonyi fűszer illatú aroma gyertyák és párologtatók, karácsonyi dalok, énekek, a frissen sült mézeskalácsok illata igazi karácsonyi hangulatot teremtenek.

Részt vettünk az El Toro pizzéria kezdeményezésében is, ahol gyermekrajzok kerültek fel a honlapjukra, pizzák témában. Sok lelkes gyermek vett részt és rajzolta le kedvenc pizzáját. Az El Toro pizzéria facebook oldalán szavazás indult, amelyik rajznak az egy hét alatt legtöbb szavazata lett, a januári hónapban a pizzás dobozra logóként, az kerül majd nyomtatásra. A kezdeményezés fő célja az, hogy minden megrendelt olyan dobozú pizza után, amin óvodásunk rajza szerepel, támogatja az óvodát a megrendelő. 1000 dobozra kerül fel a logó. Így ha azok elfogytak, 100.000 Ft értékben kap az óvoda tárgyi támogatást.

December 16-án a gyermekek egy újabb elődáson vehettek részt. A pedagógusok előadásában a Suszter manói című mesét nézhették meg. Ezen a héten kerültek a karácsonyfák be a csoportba, amit a pedagógusokkal a gyermekek közösen díszítettek. Volt olyan csoport, ahol szülői támogatással, élő fenyő kerülhetett a csoportba.

December 19-én hétfői napon érkeztek óvodánkba az angyalkák, akik ajándékot hoztak a meglévő karácsonyfák alá a csoportokba a gyermekeknek. Társas játékok, kártyajátékok, babák, autók költöztek be a polcokra. Nagy izgalommal vették birtokba a gyermekek az újonnan érkező játékokat.

Ezen a délelőttön ünnepi terítéssel tették még meghittebbé a napot a csoportok. A Mókus csoportunk pizsama party-t tartott, ahol a gyermekek és felnőttek pizsamában töltötték a délelőttöt, forró csokit ittak karácsonyi bögrékből, pillecukrot, mézeskalácsot, puszedlit nassoltak. Egy igazán rendkívüli napjuk volt az óvodában, amit nagyon nagy örömmel éltek át.

Az utolsó napokra, amikor már a családoknál folytatódik az ünneplés, úgy gondolom, minden kis óvodás igazi ünnepi hangulatba kerül. A decemberi hónap mindennapjait megtöltöttük az ünnep hagyományaival, az ünnepi értékekkel, az ünnep adta szeretettel, a békesség és boldogság érzésével.

Ez úton kívánunk mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog, sikerekben gazdag újesztendőt!

Csernyák Györgyi tagóvodavezető

További képek a Galériában: https://www.kincsesovoda.hu/kutyavari-galeria/